maglajinfo.com
sport rukomet 2101

Naši predvođeni Čičkušićem pobjedili Krivaju i došli do zlata vrijednih bodova

15.03.2014. 00:52 0

Sinoć je u sportskoj dvorani u Zavidovićima odigran meč 21. kola BH Premijer Lige između RK Krivaja i našeg RK Maglaj. Bolji su bili naši rukometaši, oni su predvođeni Čikušićem koji je pogodio 10 puta i Mehinovićem koji je pogodio 7 puta pobjedili domaći rukometni klub.

Pred oko 500 gledalaca sinoć u sportskoj dvorani u Zavidovićima rukometaši našeg RK Maglaj bili su bolji u utakmici 21. kola BH Premijer Lige BiH od rukometaša RK Krivaja.

Utakmica između starih rivala RK Maglaj i RK Krivaja počela je sjećanjem na Vedada Muminovića, osamnaestogodišnjaka koji je početkom marta ove godine preselio na ahiret nakon teške bolesti, a koji je važio za uzoritog i borbenog momka, odličnog rukometaša, uzora svojoj generaciji.

Nakon proučene fatihe i minute šutnje, na scenu su stupili stari rivali. U utakmici koja nije ponudila vrhunski rukomet zbog bodova koji su bili prijeko potrebni posebno našim momcima, a s obzirom na to da se pobjedom Gradačca u Goraždu situacija dodatno zakomplikovala na začelju premijerligaške tabele, naši momci bili su bolji i na kraju zasluženo slavili.

Pod trenerskom palicom Mahmuta Obralića naši momci igrali su strpljivo od početka utakmice, igrao se gol za gol, a na odmor se otišlo pri rezultatu 13:11 za domaćina. Naši momci u nastavak meča ulaze daleko bolji i organizovaniji u napadu. Igrala se 40. minuta kada su naši momci poveli 14:15, i od tog trenutka rukometaši RK Krivaja do kraja meča nisu uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

Slijedećih 20 minuta naši su predvođeni Čičkušićem koji je u ovom meču pogodio 10 puta i Mehinovićem koji je pogodio 7 puta održavali prednost sve do posljednjih trenutaka utakmice kada su rukometaši RK Krivaja imali napad za bod, međutim Huskićev šut je odbranio naš Kenan Mutapčić koji je u ovom meču sakupio 15 odbrana, i naši su slavili pobjedu.

Kod domaćih rukometaša sinoć su se istakli golman Hadžihasić sa 16 odbrana, Avdić sa 7 i Purić sa 5 pogodaka.