CZ Maglaj: U junu pronađeno i odstranjeno preko 100 komada različitog NUS-a
6.07.2014. 03:13 0
Na osnovu ukazane potrebe zbog poplave i klizišta i u toku mjeseca juna 2014. godine nastavilo se na aktivnom uklanjanju pronađenih neeksplodiranih ubojnih sredstava i druge vojne opreme koja je pronađena prilikom čišćenja teritorije općine Maglaj od materijala koji je ostao nakon povlačenja plimnog vala.
U toku mjeseca juna 2014. godine pronađeno je i odstranjeno slijedeće:
- Bomba ručna - komada 6,
- Artiljerijski upaljači - komada 13,
- Stabilizator avio rakete - komada 1,
- Projektil ručnog bacača - komada 2,
- Municija kalibra 7,62 mm - komada 93,
- Mina minobacačka kalibra 60 mm - komada 1,
- Vojna oprema (drveni sanduci, kutije za pakovanje upaljača protivtenkovskih i protivpješadijskih mina, stabilizatori projektila ručnih bacača (razni) i druga neeksplozivna sredstva.
Budi u toku - www.maglajinfo.com
Komentari
NAPOMENA: Komentari ne odražavaju stavove urednika stranice Maglajinfo.com, već lične stavove posjetilaca web stranice www.maglajinfo.com Komentari koji narušavaju pravila web portala Maglajinfo.com će biti obrisani bez upozorenja ili eventualnog obavještenja.
Izdvojeno