maglajinfo.com
vijesti maglaj 591

U Maglaju dženaza-namaz u odsutnosti Morsiju

19.06.2019. 10:44 0

Odlukom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini danas će se, iza podne namaza, klanjati dženaza-namaz u odsutnosti za prvog izabranog egipatskog predsjednika Mohammeda Morsija, koji je preminuo prije dva dana u sudnici u Kairu.

Na području maglajskog medžlisa dženaza-namaz će se klanjati u Kalavun Jusuf-pašinoj Kuršumliji džamiji u Maglaju odmah nakon podne namaza.

Prvi demokratski izabrani predsjednik Egipta Mohamed Morsi preminuo je u sudnici pučista koji su ga prije tačno sedam godina svrgnuli s vlasti, a ostat će upamćen po hrabrosti koju je pokazivao tokom pritvora i suđenja.

Morsi je pobijedio na prvim demokratskim predsjedničkim izborima koji su u Egiptu održani 17. juna 2012. godine, a preminuo je na sedmu godišnjicu tih izbora.

Preminuo je u sudnici u kojoj mu je sudila pučistička vlast koja mu često nije davala riječ i koja ga je vrijeđala. Uprkos tome, Morsi je tokom cijelog postupka hrabro branio svoje stavove.

Suđeno mu je po brojnim optužnicama i izrečeno mu je više smrtnih i dugogodišnjih zatvorskih kazni, a neka od suđenja su još uvijek bila u toku.

Budi u toku - www.maglajinfo.com

Komentari

NAPOMENA: Komentari ne odražavaju stavove urednika stranice Maglajinfo.com, već lične stavove posjetilaca web stranice www.maglajinfo.com Komentari koji narušavaju pravila web portala Maglajinfo.com će biti obrisani bez upozorenja ili eventualnog obavještenja.