maglajinfo.com
vijesti zdk 753

Ministar Smajić potpisao ugovore sa predstavnicima udruženja pčelara: Za projekte razvoja pčelarstva 42.000 KM

4.10.2018. 14:17 0

Ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Himzo Smajić potpisao je ugovore o dodjeli finansijskih sredstava sa predstavnicima udruženja pčelara sa područja Zeničko-dobojskog kantona.

 

Na javni poziv za dostavu projekata u oblasti razvoja pčelarstva apliciralo je 15 udruženja koja su članovi kantonalnog Saveza pčelara. Iz Budžeta ZDK izdvojen je iznos od 42.000,00 KM u svrhu poticanja razvoja pčelarstva i pčelarske proizvodnje.

Savez pčelara Zeničko-dobojskog kantona sa navedenim udruženjima okuplja oko 950 članova, sa oko 25.000 pčelinjih društava.

Pčelarstvo je veoma značajna grana u pogledu proizvodnje meda i drugih pčelarskih proizvoda, ali njen značaj je još veći kod oprašivanja i prinosa biljaka, te kao indikatora ekološki očuvane sredine.

Budi u toku - www.maglajinfo.com

Komentari

NAPOMENA: Komentari ne odražavaju stavove urednika stranice Maglajinfo.com, već lične stavove posjetilaca web stranice www.maglajinfo.com Komentari koji narušavaju pravila web portala Maglajinfo.com će biti obrisani bez upozorenja ili eventualnog obavještenja.

TwitterX Error: Could not load tweets as Twitter responded with the error: 'You currently have access to a subset of X API V2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.x.com/en/portal/product'.